Úvod
SEO
WWW
Dotaz

Použitelnost webu

Poradím vám, jak zlepšit efektivitu vašeho webu

Chcete zlepšit úspěšnost svých www stránek? Přivádíte-li na svůj web návštěvníky, jakoukoli formou reklamy, propagace či z jakýchkoli zdrojů, třeba pomocí SEO, je třeba si uvědomit, že je důležité maximálně vytěžit přiváděnou návštěvnost. Maximalizovat konverzní poměr, tedy počet objednávek, optávek, žádostí či jiných požadovaných acína webu, které vám přinášejí tržby a generují zisk. Ptáte se jak? 

Zaměřte se na jejich použitelnost svého webu z hlediska uživatelů. Usnadněte jim maximálně jeho procházení, nalezení toho, co hledají a navedení návštěvníků an požadovanou akci na webu. Tedy aby na něm provedli to, co vám vydělává. Generuje zisk. Začněte tím, že odstraníte všechny hlavní překážky, bránící návštěvníkům vašeho webu v jeho procházení a uvidíte, že konverzní poměr poroste nahoru. Pokud nevíte jak na to, nechejte si zpracovat audit použitelnosti či analýzu použitelnosti. Získáte tak přehled hlavních chyb a nedostatků, které ztěžují návštěvníkům procházení vašeho webu a odeslání poptávky či objednávky.

On-line konzultace    Pošlete mi zdarma více informací

Samozřejmě můžete si na webu instalovat heatmapy, nechat navrávat pohyb uživatelů na webu a na základě těchto dat analyzovat, jak se lidé na webu pohybují a zkoumat, co jim případně brání v dokončení objednávky či odeeslání poptávky. Příčin může být nespočet, a to i mimo váš web. Lepší konkurenční nabídka, nižší ceny konkurence apod. Je toho opravdu hodně, co může ovlivňovat obcchodní výkon vašeho webu. Pokud si na to netroufáte, existuje spoousta obdorníků, kteří vám mohou pomoci zanalyzoat konkurenci či váš web.

Analýza konkurence 

Dalším krokem může být uživatelské testování, které je nejpřesnější, ale také časově a finančně nejnáročnější. Podstatou je testování webu reálnými, uživateli, pečlivě vybranými lidmi, tzv. testery, kteří procházejí web podle připravených scénářů a z jejich reakcí, které pečlivě sledujeme a zaznamenáváme vyhodnotíme, jak je váš web použitelný a co je na něm třeba případně upravit a jak.

Pošlete mi zdarma více informací