Úvod
SEO
UX
WWW
Dotaz

SEO optimalizace není magie

SEO optimalizace není žádná magie, ale opírá se o znalosti důležitých parametrů pro vyhledávače. Každý vyhledávací robot má svůj algoritmus, na základě kterého prochází internet a hodnotí nalezené stránky. Přesný výpočet a váhy jednotlivých parametrů vývojáři tají, přesto jsou obecně známy hlavní faktory ovlivňující hodnocení stránek a následně jejich pozice ve výsledcích hledání.

Základem SEO optimalizace pro vyhledávače je tedy znalost těchto významných faktorů i jejich podílu na konečném výsledku. Profesionální SEO optimalizace pak staví jak na těchto znalostech, tak na vlastních, především praktických zkušenostech, vycházejících z osvědčených a efektivních praktik a postupů. Existuje vždy několik cest, jak se dopracovat k požadovanému výsledku. Uměním je nalézt tu nejefektivnější. Důležitá je totiž i efektivita a nákladnost jednotlivých řešení. Zkušený SEO konzultant provede SEO audit či podrobnou analýzu webu, najde hlavni chyby a navrhne ta nejefektivnější řešení.

 

Chci optimalizovat web

Vyplatí se profesionální SEO optimalizace?

Existuje množství oficiálních zdrojů, výzkumů i veřejných diskusí, kde lze získat nové poznatky. Mnohé to tedy svádí k tomu, že si SEO optimalizaci dělají sami. Většinou však dříve či později skončí u profesionálního SEO konzultanta, který má přeci jen bohaté profesionální zkušenosti podpořené výsledky. I když se základní princip v podstatě příliš nemění, mění se však metody a postupy a jejich respektovaní či penalizování vyhledávači. Vznikají stále nové nástroje či systémy, které usnadní analyzování, včetně oficiálních nástrojů vyvíjených zejména společností Google. I vývojáři robotů vědí, že optimalizované stránky jsou maximálně přístupné robotům a velmi jim usnadňují práci.

Optimalizujte svůj web jak pro roboty, tak i pro návštěvníky

Chcete-li mít úspěšný web, pak by SEO optimalizace měla byt základním krokem, díky němuž přijdou na váš web cílení návštěvníci z vyhledávačů. Dalším logickým a efektivním krokem je vytvořit použitelný web, který bude maximálně přehledný a snadno ovladatelný z hlediska uživatelů. Ti se na něm musejí snadno orientovat a rychle najít, co potřebují. Pak budete mít navštěvovaný web, který vám bude vydělávat. A to by mělo být hlavním cílem.

 

Chci použitelný web

 

Mohu vám nabídnout kompletní služby a poradenství internetového marketingu.