Úvod
SEO
UX
WWW
Dotaz

Google brzy spustí novou verzi algoritmu Penguin

3. října 2014, 00:33

Tak jsme se dočkali ... Google ústy Gary Illyese na konferenci Search Marketing Expo – SMX East 2014 oznámil brzké spuštění nové verze algoritmu Google Penguin. Můžeme se těšit již příští týden, pokud dopadnou dobře jeho první testy. Penguin potírá weby porušující pravidla Google pro manipulaci se zpětnými odkazy za účelem zlepšení pozic webu.

Poprvé nás "Tučnák" zasáhl 24. dubna 2012. Naposledy udeřil 4. října 2013. Od té doby nic. Už dlouho se spekuluje o jeho dalším spuštění. Šíří se různé předpovědi a "zaručená" nápravná opatření, jak se oklepat z případného úderu Penguina. Ovšem, jak Gary Illyes prohlásil, nejedná se o drobné kosmetické úpravy, ale o zásadní přepis tohoto algoritmu. Nová generace by měla "potěšit" jak webmastery, tak uživatele. Budeme doufat, že se tomu opravdu tak stane. 

Garry však pravděpodobně nepotěší ty, kteří se od nevhodných odkazů distancovali v průběhu posledních 14 dnů. Je to příliš pozdě na to, aby "tučnák" tyto žádosti vzal v potaz. Budeme ale doufat, že Google bude vypouštět toto zvířátko častěji a webmasteři tak budou mít více možností k nápravě chyb a případných způsobených škod.

Dá se očekávat, že ti, kdož provedli důkladnou očistu odkazů konečně "slížou smetanu" a budou odměněni. Po poslední aktualizaci se totiž podařilo "oživit" velmi málo postižených webů. 

S nadějí a současně napětím budeme očekávat, co se stane příští týden ... 

Původní zdroj: http://searchengineland.com/google-penguin-refresh-may-come-early-next-week-204891