Úvod
SEO
UX
WWW
Dotaz

Jak zvýšit návštěvnost vašeho webu

Chcete, aby váš web či blog navštívilo co možná nejvíce návštěvníků? Přečtěte si následující základní pravidla, které pomohou zvýšit návštěvnost vašich internetových stránek.

  1. Pište a publikujte často a pravidelně. Pište články se zajímavými informacemi, zveřejňujte novinky. A pište především pro vaše čtenáře, to znamená  pište o tom, co je zajímá, o tom, co je trápí, a přemýšlejte, jak jim tyto informace pomohou, čím jsou pro ně užitečné. Pokud budete na svém webu publikovat zajímavé a přínosné informace, získáte velmi stabilní zdroj návštěvnosti, který se bude sám rozvíjet a navíc, přilákáte odkazy z jiných webů, kdy lidé budou na váš web sami odkazovat. Tím získáte nejen vyšší návštěvnost, ale i lepší pozice ve vyhledávačích.
  2. Ukažte, že dané problematice rozumíte. Pište jen o tématech, jimž skutečně rozumíte a která vás baví. Bude-li z vašich článků cítit zápal a nadšení, lidé se snadněji začtou. Pokud je navíc přesvědčí i vaše odborné znalosti, získáte stálé a pravidelné čtenáře, kteří se na váš web budou vracet. A získáte tím i odkazy z jiných webů.
  3. Komunikujte se svými čtenáři. Poslouchejte jejich přání, připomínky a reagujte na ně. Ukažte, že si vážíte jejich názoru a že vám nejsou lhostejní. Vzájemná komunikace posílí váš vztah a lidé se budou častěji vracet.
  4. Prozraďte o sobě co nejvíce informací. Není nic horšího než anonymní, neosobní komunikace. Řekněte lidem, kdo jste, co děláte, proč to děláte. Ukažte své fotografie, které nemusí být vůbec profesionální. Určitě vy sami z vlastní zkušenosti víte, že komunikace s anonymní osobou, schovanou za kontaktní formulář je chladnější a mnohem více strohá, než komunikace s někým, koho alespoň částečně znáte, i jen podle jména a fotografie. Toto platí jak v osobní, tak i internetové komunikaci.

Nemusíte být žádný SEO specialista a s těmito jednoduchými, zcela přirozenými kroky, oživíte váš web a přitáhnete nejen čtenáře, ale i roboty a přirozeně tak pomůžete SEO optimalizaci svého webu.

» TIP: Chcete-li detailně poznat slabiny vašeho webu, pak je ideálním řešením profesionální SEO analýza, která vám řekne, co byste měli  na svém webu upravit, aby se zvýšila jeho návštěvnost.

Napište své komentáře či připomínky