Úvod
SEO
UX
WWW
Dotaz

Kdy se vyplatí profesionální SEO konzultant?

Pokud jste dospěli k rozhodnutí, že váš web potřebuje SEO optimalizaci, pravděpodobně přemýšlíte, koho oslovit? Určitě se budete ptát, zda je lepší oslovit profesionálního SEO konzultanta anebo svěřit optimalizace webu člověku znalému, avšak bez hlubších znalostí či odborných zkušeností. Tedy jen někomu, kdo ví, co je SEO. Rozhodně doporučuji, abyste nejprve sami sobě odpověděli na některé základní otázky, což vám pomůže v dalším rozhodování.

  1. Jak konkurenční je váš obor? Je-li váš obor hodně konkurenční, zvolte služby profesionála. Je-li naopak zřejmé, že konkurentů nebudete mít mnoho, potom můžete sáhnout po "amatérské optimalizaci". Kde je obor konkurenční a kdy ne? Cílíte-li např., na ubytování Krkonoše, budete muset počítat s velmi silnou a početnou konkurencí. Pokud však chcete nabízet kadeřnické služby Kuřim, je velmi pravděpodobné, že konkurence nebude tolik.
  2. Jak rozsáhlý je váš web? Chcete-li optimalizovat web menší firmy, či třeba živnostníka, čítající maximálně několik desítek stránek, bude ze začátku (pro vyzkoušení či ověření) stačit nižší úroveň SEO optimalizace, než třeba u velkých  či korporátních webů o sto a více stránkách. Avšak i u malých webů musí být po počáteční optimalizaci patrný pozitivní efekt. Není-li tomu tak, pravděpodobně je něco špatně. A potom doporučuji bez otálení sáhnout po profíkovi.
    Půjde-li však o e-shop, rozhodně doporučuji již od počátku volit profesionální a odborné SEO služby a know-how.
  3. V neposlední řadě je třeba uvážit, jaký cíl chcete dosáhnout? Chcete-li jen zlepšit pozice a ověřit si sami pro sebe, že to funguje a SEO má smysl, potom může ze začátku stačit základní úroveň optimalizace. Pokud však chcete dosáhnout výraznějšího efektu a předčit vaši konkurenci, potom doporučuji raději využít opravdu kvalitní a odbornou službu profesionálního SEO konzultanta.

V případě, že chcete poradit s vaším webem, či konzultovat vaše názory, napište mi.